Realizacje

Zakład Mleczarski Sp. z o.o. w Łaszczowie

Zakład Mleczarski Sp. z o.o. w Łaszczowie

Projekt był realizowany w I kwartale 2008r. Zainstalowano rekuperator o mocy 812kW i zamontowano go na spalinach w układzie wylotowym kotła węglowego OR5/16. W konstrukcji rekuperatora wykorzystano miedziane rury cieplne o długości około 2 metrów i średnicy 25 milimetrów. Ponad 800 rur zostało zamontowanych w położeniu ukośnym.

Czytaj więcej

Arctic Paper Kostrzyń S.A.

Arctic Paper Kostrzyń S.A.

Firma jest największym producentem papierów offsetowych w Polsce oraz drugim co do wielkości producentem papierów graficznych. Pierwsza realizacja miała miejsce na przełomie 2010 i 2011 — instalacja włączona została w styczniu 2011 roku. Moc rekuperatora wynosi 4,7 MW i została wykonana na kotle gazowym pracującym w połączeniu z turbiną prądotwórczą.

Czytaj więcej

Ciepłownia Miejska, Regio Kormend, Węgry

Ciepłownia Miejska, Regio Kormend, Węgry

Projekt na Węgrzech został zrealizowany w 2009 roku w ciepłowni miejskiej. Dzięki montażowi instalacji Q-Box 100 udało się zmniejszyć temperaturę gazów wylotowych o ponad 40°C. Moc urządzenia wynosi 116 kW, stąd czas zwrotu inwestycji wyniósł 10 miesięcy.

Czytaj więcej

Azomures, Tîrgu-Mureş, Rumunia

Azomures, Tîrgu-Mureş, Rumunia

Azomureş jest najbardziej znaczącym producentem nawozów chemicznych dla rolnictwa rumuńskiego. Realizacja zlecenia w fabryce miała miejsce w latach 2002-2004. W ich efekcie zamontowano 6 rekuperatorów na każdym kominie o mocach: 5x 1,16 MW oraz jeden o mocy 2 MW. Projekt zakładał odzysk gazów wylotowych i ich ponowne wykorzystanie do produkcji pary technologicznej.

Czytaj więcej
Dotacje na innowacje
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka